Dan škole - obilježen svečanom priredbom i sportskim igrama
Autor: Ozrenka Meštrović, 17. 6. 2015.

Kao i svake godine, lipanj je obilježen završnim ispitima, usmenom provjerom znanja, napetostima, zaključivanjem ocjena... a onda dolazi Dan škole kada se svi opuste, uživaju u sudjelovanju ili gledanju završne priredbe, raduju se sportskim natjecanjima i škola najednom odjekuje pljeskanjem, smijehom, veselim i navijačkim povicima...

Ovogodišnja priredba je bila vrlo bogata programom tako da je trajala oko jedan sat. Imali smo priliku vidjeti i čuti sljedeće sudionike:

• Učenik Daniel Potesak nas je na samom početku raspjevao poznatom pjesmom L. Nižetića „Proljeće“. Njegova je mentorica bila Jadranka Rajković.
  • Recitacijama („Što to lipanj nosi? i „Ljeto u ravnici“ ) predstavili su nam se učenici Valentina Jozanović i Mario Maleševac uz potporu svojih voditeljica Dalije Šemparović i Bojane Rodin.
  • Zbor Posebnih odjela (pod vodstvom voditeljica Senke Grlić, Ivane Papac i Josipe Markobašić) predstavio se veselom pjesmom Igri je došao kraj jer je škola ozbiljna stvar.

• O učeničkim poteškoćama i životnim nedaćama progovorila je Ana Novosel u svom monologu i glumci Dramske skupine pod vodstvom mentorice Kristine Šibonjić.

• Kako se pjeva i pleše u našoj Slavoniji, pokazali su nam folkloraši pod vodstvom učiteljice Sanje Tomičić.
  • Dramska skupina razredne nastave četvrtih razreda (voditeljica Ksenija Bračić) svojim recitalom je progovorila o važnosti roditelja u djetetovom životu.
  • Dašak ljeta i mora dočarali su nam članovi plesne skupine razredne nastave pjesmom „Maestral“ (voditeljice su učiteljice Ivana Jezidžić i Mirta Gagro).

• Pod vodstvom učiteljice Hrvojke Lovren predstavila se i dramska skupina scenskom igrom pod nazivom Sve tmurne i kišne dane otjerat će šareni cvjetovi.

• Plesna skupina učiteljice Marijane Vučinić razveselila je svojim nastupom koji su ostvarili uz pjesmu „Smooth Criminal“ (u izvedbi 2cellos).
  • Recitatorska skupina 6. razreda (učiteljice Ivane Paulić) predstavila se pjesmama D. Tadijanovića i A. B. Šimića.
  • Skladna plesna skupina razredne nastave (pod vodstvom učiteljice Silvije Bradvica) predstavila se u country stilu.

• Završnu točku je imao Školski zbor kojim je ravnala učiteljica Jasna Dujmić.

Iako je u dvorani bilo poprilično vruće, nastupi naših učenika su udahnuli svježinu koja nam nagovješćuje dolazak ljeta i bezbrižnih praznika. Voditeljica programa je bila učenica Ana Galović, a da bi se tako bogat program mogao u potpunosti realizirati (uz učitelje-mentore) veliku zaslugu ima učiteljica Kristina Šibonjić (koja je sve to organizirala i uskladila) te učitelji Ksenija Jurišić i Ivan Jukić (zaduženi za scensku i tonsku podršku).

Također, priredba je bila uvertira za sljedeće veselje, a to su natjecanja. Bilo je tu različitih disciplina: od potezanja konopa i skakanja u vrećama do odbojke i nogometnog rivalstva učitelja i učenika.

Razredna se nastava natjecala u 4 kategorije. Svaka generacija je bila jedna kategorija. Dakle, prvi su se razredi natjecali jedni protiv drugih i tako redom. Discipline su bile: nošenje loptice u žlici, skakanje u vrećama, karike na marike, nošenje teniske loptice s dva badminton reketa i povlačenje konopa.

Rezultati su sljedeći:

PRVI RAZRDI - najuspješniji je bio 1.a

DRUGI RAZREDI – najuspješniji je bio 2. d.

TREĆI RAZEDI – najuspješniji je bio 3. b

ČETVRTI RAZREDI – najuspješniji je bio 4. b

Rezultati natjecanja u višim razredima su sljedeći:

PETI I ŠESTI RAZREDI

NOGOMET – najuspješniji su bili dječaci 6. a razreda

GRANIČAR – najuspješnije su bile djevojčice 5. b razreda

SEDMI I OSMI RAZREDI

NOGOMET -  najuspješniji su dječaci 8.a razreda

ODBOJKA -  (mješovita skupina) najuspješniji su bili učenici 7. b razreda

UČENICI 8. A I UČITELJI (+ RAVNATELJ I ASISTENTI)

NOGOMET – Rezultat je nakon regularnog vremena bio izjednačen (2 : 2)

Pobjednik je odlučen udarcima sa 7 m, a to su UČENICI 8. A

Tekst pripremila - Gracijela Vukić, prof.